- Odpowiadamy na zapotrzebowanie ludzi, jest dużo osób niepełnosprawnych czy chorujących na tzw. choroby rzadkie, których problemy nie mogą być rozwiązane przy pomocy NFZ - mówiła w Polskim Radiu 24 Agnieszka Sobocińska (Caritas Polska).
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Uratujecie.pl to serwis zbiórek charytatywnych, prowadzony przez Caritas Polska, w ramach niekomercyjnej i nieodpłatnej działalności statutowej.

Agnieszka Sobocińska wyjaśniała, że serwis jest sposobem na zbieranie pieniędzy dla osób znajdujących się w potrzebie, często niepełnosprawnych czy dotkniętych tzw. chorobami rzadkimi. - Wtedy my zakładamy zbiórkę na takie operacje, które są przeważnie za granicą, czy na leki, na wszystko, czego nie można uzyskać. Zazwyczaj są to olbrzymie kwoty, nie do udźwignięcia przez rodziny czy pojedyncze osoby - zwracała uwagę.

- Jesteśmy społeczeństwem, które się bogaci, okazuje się także, że chcemy się dzielić tym, co mamy, ludzie wpłacają na takie zbiórki, poruszeni historią ludzi, którzy są w dużo trudniejszej sytuacji. Pracujemy dla dwóch stron; naszych darczyńców i osób, którym pomagamy - podkreśliła. 

Posłuchaj

Jak dodała, w terenie działa wiele lokalnych placówek Caritas, diecezjalnych i archidiecezjalnych, które znają potrzeby lokalnych społeczności. - To one zazwyczaj przynoszą do nas zgłoszenia zbiórek, które umieszczamy później w serwisie internetowym, czasami prośby o założenie takiej zbiórki trafiają do Caritas Polska bezpośrednio. Współpracujemy też z programem telewizyjnym pani Elżbiety Jaworowicz "Sprawa dla reportera" - powiedziała.

- Na stronie uratujecie.pl, każdy może zapoznać się z historią osób, dla których zbierane są pieniądze, poznać całą sytuację i podjąć świadomą decyzję o pomocy tej właśnie osobie. Pomaganie jest wtedy dużo prostsze, możemy dokonać internetowej wpłaty na tę zbiórkę - wyjaśniała Agnieszka Sobocińska.

Przeczytaj więcej

Życie Olka zależy od naszej pomocy!

Tylko innowacyjna terapia genowa może zatrzymać straszną chorobę. 2-letni Olek choruje na SMA czyli rdzeniowy zanik mięśni. To podstępna i nieuleczalna choroba niszczy motoneurony, nerwy odpowiedzialne za połączenie mózgu z mięśniami.

Czytaj więcej...

W niepełnosprawnym dziecku jest taki duch walki.

Junia urodziła się w 2000 roku. Rodzice od początku wiedzieli, że coś jest nie tak. Malutkie ciało córeczki wyginało się nienaturalnie, a mięśnie cały czas pozostawały napięte. Wtedy jeszcze patrzyli na to przez różowe okulary. Liczyli, że objawy...

Czytaj więcej...

Tragiczna diagnoza mobilizuje do walki.

Hania urodziła się w kwietniu 2019 roku. Przez pierwsze miesiące jej życia nic nie zapowiadało tragedii, z którą niebawem mieli się zmierzyć. Zmiany następowały powoli. Hania nie rozwijała się jak inne dzieci. Coraz mniej poruszała nóżkami, nie...

Czytaj więcej...