Uratujecie.pl to serwis zbiórek charytatywnych, prowadzony przez Caritas Polska, w ramach niekomercyjnej i nieodpłatnej działalności statutowej. Internetowa społeczność osób prywatnych, firm i instytucji wspólnie działa, by wspierać bliźnich w potrzebie. Dzięki środkom finansowym ze zbiórek internetowych ratujemy życie i zdrowie ludzi, dla których szansa na powrót do normalności zależy od ogromnych pieniędzy. Uratujecie.pl współpracuje z diecezjalnymi oddziałami Caritas w Polsce. Program ma charakter ekumeniczny.

Dołącz do społeczności ratujących, zostań darczyńcą, przekonaj się, że pomaganie niesie radość.

Kto może być beneficjentem zbiórki prowadzonej w serwisie uratujecie.pl

Zapraszamy do nas osoby w trudnej sytuacji życiowej, chore, ubogie, poszukujące wsparcia, które wyczerpały możliwości uzyskania dofinansowania ze środków publicznych (NFZ, PFRON, OPS). Założymy dla Ciebie zbiórkę, która pozwoli korzystać z pomocy darczyńców serwisu uratujecie.pl.

Jak zgłosić zbiórkę?

Zgłaszanie próśb o pomoc odbywa się poprzez diecezjalne oddziały Caritas lub poprzez Caritas Polska. Jeżeli jesteś w potrzebie i chcesz skorzystać z pomocy za naszym pośrednictwem, prosimy o kontakt z najbliższym diecezjalnym oddziałem Caritas.

Po weryfikacji zgłoszenia pracownicy Caritas Polska zamieszczą opis zbiórki w serwisie uratujecie.pl i wspólnie z Tobą i osobami z Twojego otoczenia zaplanują działania w ramach zbiórki.

ZGŁOŚ ZBIÓRKĘ

Czy organizowanie zbiórek na uratujecie.pl jest bezpieczne?

Przed umieszczeniem w serwisie informacji o zbiórce weryfikujemy potrzeby wszystkich osób, które zgłaszają się do nas z prośbą o pomoc. Sprawdzamy wszystkie dokumenty, rozmawiamy z potencjalnymi beneficjentami i badamy możliwości innego formy finansowania danej potrzeby.

Wspólnie z potrzebującymi pomagamy precyzyjnie określić na co dokładnie chcą przeznaczyć kwotę, która zostanie zebrana.

Czy Caritas Polska kontroluje sposób wydawania środków zebranych przez uratujecie.pl?

Tak. Wszyscy beneficjenci są zobowiązani do przedstawienia sprawozdania finansowego dokumentującego przeznaczenie pieniędzy zgodnie z celem zbiórki. Wypłata środków odbywa się wyłącznie na podstawie oryginałów faktur i rachunków, które weryfikujemy pod kątem zgodności z celem zbiórki.

Jak wesprzeć beneficjenta zbiórki w inny sposób niż przekazując pieniądze?

Możesz pomóc potrzebującym promując serwis uratujecie.pl w środowisku lokalnym. Poinformuj o zbiórce przyjaciół, bliskich, znajomych, współpracowników, sąsiadów, parafian. Zgłoś się do biura Caritas Diecezji organizującej zbiórkę, zostań wolontariuszem i włącz się w przygotowanie wydarzeń organizowanych na rzecz zbiórki. Podziel się wiedzą, kontaktami i czasem. Zgromadź wokół akcji osoby, które na Twoje zaproszenie dokonają wpłaty. Wspieraj modlitwą naszą wspólną pracę.

Działaj z nami w mediach społecznościowych! Polub nasz profil na fb. Udostępniaj i lajkuj nasze posty. Zorganizuj na profilu uratujecie.pl zbiórkę urodzinową i zaproś do niej znajomych.

Jak firma może wesprzeć zbiórkę?

Firmy i instytucje mogą wspierać nas na wiele sposobów. Przekazując darowizny na konkretne zbiórki i finansowanie kosztów działania serwisu uratujecie.pl. Informując pracowników firmy o zbiórkach prowadzonych w serwisie i zapraszając do wsparcia grupowego lub indywidualnego. Proponujemy także niefinansowe formy wsparcia np. organizację wydarzeń i działań promocyjnych realizowanych w ramach zbiórek.

Z każdą z firm współpracujemy na podstawie indywidualnie wypracowanego planu, dopasowanego do możliwości i potrzeb. Poznaj firmy, które już z nami działają.

Numer konta do wpłat

CARITAS POLSKA
ul. Okopowa 55
01-043 Warszawa

RACHUNEK MILLENNIUM 47 1160 2202 0000 0003 2305 9331

Darowizny w walutach obcych

Bank Millenium S.A.
al. Jerozolimskie 133
02-304 Warszawa

SWIFT: BIGBPLPWXXX
euro (EUR): PL 23 1160 2202 0000 0000 3436 4677
dolar (USD): PL 57 1160 2202 0000 0000 6663 1212
funt (GBP): PL 36 1160 2202 0000 0000 7232 7236