Błagamy o wsparcie. Brakuje pieniędzy na IV etap leczenia w Niemczech. Karolina nie może czekać! Choroba, z którą zmaga się to autoimmunologiczne zapalenie mózgu. Kilka lat minęło zanim została zajęło prawidłowe zdiagnozowana. Lekarze wskazali podjecie pilnego leczenia w Ulm w Niemczech. Na pierwsze 3 etapy udało się zebrać pieniądze. Pozostał IV etap - przygotowany przez lekarzy specjalnie dla Karoliny. To jedyna szansa!

2 lata temu Karolina studiowała i prowadziła życie takie jak jej rówieśnicy. Studia sprawiały jej ogromną radość i satysfakcję. Niestety choroba Karoliny rozwija się bardzo szybko, a narastające objawy choroby neurologicznej uniemożliwiają jej normalne funkcjonowanie i samodzielną egzystencję. Karolina słabnie fizycznie i w tej chwili ma już orzeczony pierwszy stopień niepełnosprawności.


Trzeci etap leczenie w klinice w Ulm planowany jest na maj 2023. Czasu jest bardzo mało żeby zebrać potrzebne środki.


Po długich i skomplikowanych badaniach okazało się, że Karolina cierpi na niezwykle rzadką chorobę genetyczną, którą powoduje defekt genu odpowiedzialnego za produkcję specyficznych białek w mózgu. Uszkodzony gen skutkuje postępującą degeneracją centralnego układu nerwowego i w efekcie upośledzenie znacznej części funkcji życiowych w tym zanik nerwu wzrokowego. Karolina traci wzrok i inne funkcje życiowe. To proces, który niestety nie zatrzymuje się. Stan zdrowia Karoliny ulega nieustannemu pogorszeniu. Od momentu diagnozy Karolina i jej mama szukają rozwiązań. Wiedza o chorobach rzadkich jest bardzo ograniczona.

- Nie tracę nadziei, nie poddaję się. Wierzę, że z Bożą pomocą i przy wsparciu dobrych ludzi trafię we właściwe ręce i wygram walkę z chorobą. - dodaje Karolina

 

- Moje życie uzależnione jest od zahamowania toczącego się procesu wyniszczania organizmu. Do tego niezbędne jest leczenie i rehabilitacja, na które niestety mnie nie stać. Wierzę mocno, że zwracam się do osób o wielkich sercach, które wzruszy moja sytuacja życiowa i które pomogą mi zebrać odpowiednie fundusze na ratowanie życie. Serdecznie dziękuję za każdą wpłatę - zwraca się do nas Karolina

 

Mama Karoliny zwraca się do nas z prośbą o pomoc.

- Bardzo Państwa prosimy o POMOC. Karolina dostała szanse na życie i wyleczenie z niszczącej choroby.
Zamim do tego dojdzie potrzebne jest kilkuetapowe leczenie.

 

Pomóżmy Karolinie w walce o życie. Każda wpłata na jej zbiórkę może uratować Karolinę.

Caritas Diecezji Sosnowieckiej

Zbiórka została zakończona!
Dziękujemy wszystkim za pomoc!

116 065,47 zł uzbierana kwota

231 liczba ratujących

Pomagaj dalej