Pani Alicja mieszka w rozpadającym się domu. Jest wdową, ma 70 lat. Straciła także syna. Żyje w ubóstwie, pieniądze, które otrzymuje wystarczają z trudem na pokrycie bieżących potrzeb. Dom Alicji w każdej chwili grozi zawaleniem, dach przecieka, pękają ściany. Życie w takim domu jest po prostu niebezpieczne. Sąsiedzi próbują pomagać, ale nikt nie ma takich pieniędzy żeby pożyczyć na remont.

Alicja ma 70 lat i mieszka w Tomawie, niewielkiej miejscowości w powiecie piotrkowskim. Dom Alicji jest w tragicznym stanie, przecieka dach, walą się belki stropowe, pękają ściany.

Mąż Alicji zmarł, potem zmarł jej syn. Córka niestety nie może pomóc Alicji finansowo. Wszystko, co Alicja otrzymuje wystarcza na podstawowe zakupy i opłaty. Alicja nie ma szans na remont bez pomocy osób trzecich. Alicja jest bardzo lubiana, sąsiedzi troszczą się o nią, pomagają jak mogą, ale to za mało, żeby zmienić sytuację Alicji.


W ocenie fachowców mieszkanie w domu Alicji grozi katastrofą budowlaną. Alicja prosiła już o pomoc Wójta Gminy Łęki Szlacheckie, gdzie znajduje się jej dom. Niestety bezskutecznie. 

Alicja jest bezradna w tej sytuacji. Jedyna nadzieja w ludziach o wielkich sercach.

Błagamy o pomoc dla Alicji, o wpłaty na jej zbiórkę

Caritas Polska

Zbiórka została zakończona!
Dziękujemy wszystkim za pomoc!

127 164,56 zł uzbierana kwota

329 liczba ratujących

Pomagaj dalej