Czasu jest bardzo mało. Unikalna operacja w Barcelonie to jedyna szansa dla Oliwki! Oliwia urodziła się jako wcześniak z jamistością syryngomieliczną rdzenia kręgowego. Straszna choroba powoduje niedowład rąk i nóg, zaniki mięśniowe, zaburzenia czucia i bóle neuropatyczne. Oliwia przeszła 6 ciężkich operacji, ale wciąż nie ma realnej poprawy. W tej chwili porusza się na wózku, a stan jej zdrowie stale się pogarsza.

Operacja w Barcelonie to jedyna szansa dla Oliwki! Oliwia urodziła się jako wcześniak i całe jej dotychczasowe życie to nieustanna walka z bólem i chorobą. Przeszła już w swoim krótkim życiu, więcej niż nie jeden dorosły. Dziewczynka jest po 6 ciężkich operacjach, ale wciąż czeka na tą jedną, dzięki której uda się zatrzymać postępująca chorobę - jamistość syryngomieliczną rdzenia kręgowego. Choroba powoduje niedowład czterokończynowy oraz zespół objawów wpływających na cały układ nerwowy (mózg, rdzeń kręgowy, czaszkę i kręgosłup). Oliwka porusza się na wózku, a jej stan zdrowia stale się pogarsza.

 

Po wielu latach szukania pomocy, nieustannej rehabilitacji, wielokrotnych operacjach i terapii komórkami macierzystymi pierwszy raz pojawiło się światło w tunelu. Jest szansa na normalne życie dla Oliwki. Lekarze z Barcelony zgodzili się przeprowadzić skomplikowaną operację metodą Filum System, która ma na celu całkowite zatrzymanie postępu choroby. To co choroba już zabrała jest niestety nieodwracalne, dlatego tak ważne jest, aby zabieg wykonać jak najszybciej. Koszt operacji wynosi ponad 100 tysięcy złotych. To ogromna kwota i rodzice nie są w stanie pokryć jej sami. Dlatego zwracamy się z prośbą o pomoc. Pomóż uratować zdrowie i życie Oliwii. Dorzuć się do zbiórki.

listopad 2019

Oliwka piecze świateczna ciasteczka. Boże Narodzenie już blisko.

Oliwia jest bardzo zajęta. Już zabrała się za przygotowanie ciasteczek na święta. Możemy tylko wyobrażać sobie ich aromat i smak. Nie przestajemy zbierać na operację Oliwki w Barcelonie. Kochani, każda wpłata zbliża nas do celu.

listopad 2019

😊😊😊 Oliwka w Sprawie dla Reportera!

8 listopada 2019 Oliwka wystąpiła w programie Sprawa dla Reportera. O zbiórce dla Oliwki dowiedziały się setki tysięcy ludzi. Spełniło się wielkie marzenie Oliwki. Podczas nagrania poznała ulubioną piosenkarkę Paulę. W programie pojawili się lekarze i naukowcy. Potwierdzili, że wyjazd do Barcelony to jedyna szansa dla Oliwki. Cieszymy się z wpłat i prosimy o więcej. Cel jest naprawdę blisko.

październik 2019

Walczę, aby wygrać. Maraton fitness dla Oliwki.

Opieka nad niepełnosprawnym, chorym dzieckiem to wymagająca, intensywna praca, która trwa 24 godziny, 7 dni w tygodniu. Codzienne czynności pielęgnacyjne, wizyty u lekarzy, rehabilitantów, terapeutów, ćwiczenia, terapia, konsultacje - lista obowiązków i zadań nie ma końca. Mama Oliwii zajmuje się tym sama. Są na szczęście ludzie dobrej woli, którzy pomagają, wspierają i działają. 12 października Team13 Fitness Strzelce Opolskie zorganizował Maraton Charytatywny Fitness, który zaowocował wpłatami na konto Oliwki. Oliwka dzielnie uczestniczyła w Maratonie. Walka o jej sprawność toczy się pod hasłem „Walczę, by wygrać”. Operacja w Barcelonie coraz bliżej, przybywa pieniędzy na koncie Oliwki.

Caritas Polska

Zbiórka została zakończona!
Dziękujemy wszystkim za pomoc!

114 500,00 zł uzbierana kwota

587 liczba ratujących

Pomagaj dalej