Ten tragiczny dzień 13-letnia Agnieszka i jej rodzice zapamiętają na zawsze. Gwałtowny i niespodziewany atak podstępnej choroby sprawił, że Agnieszka przestała chodzić. W jednym momencie straciła władzę w rękach i nogach. Nie może wykonać samodzielnie najprostszych czynności. Diagnoza nie pozostawia złudzeń. Polineuropatia. Dlaczego właśnie Agnieszka? To dramatyczne pytanie zadawali sobie rodzice.

To był zwykły dzień, ale Agnieszka i jej rodzice zapamiętają go na zawsze. Beztroski, pełen radości świat dorastającej dziewczynki w jednej chwili przestał istnieć. Agnieszka straciła władzę w rękach i nogach. Diagnoza nie pozostawiała złudzeń. Polineuropatia. Dlaczego właśnie Agnieszka? To dramatyczne pytanie zadawali sobie rodzice.

Agnieszka pochodzi z rodziny wielodzietnej, jest uczennicą szóstej klasy. Radosna, uśmiechnięta, uwielbia taniec, czytanie książek i sport. Pracowita i ambitna doskonale radzi sobie w szkole. Przed chorobą zaczęła uczyć się gry na gitarze. Należała do Służby Maryjnej w pobliskim kościele. Żyła jak każda aktywna, ciekawa świata nastolatka.

Od momentu diagnozy codzienność Agnieszki to ciągłe pobyty w szpitalach, badania, testy i bardzo dużo bólu i cierpienia. Polineuropatia, uszkodzenie obwodowego układu nerwowego, zaczyna się od drętwienia kończyn, utraty czucia i siły mięśniowej. Kończyny przestają działać, problemem staje się przełożenie strony w książce!

Agnieszka i jej rodzice nie tracą nadziei na zwycięstwo w walce z chorobą. Natychmiast po otrzymaniu diagnozy rozpoczęto rehabilitację. Pierwszy 6-tygodniowy pobyt w ośrodku rehabilitacyjnym dał obiecujące rezultaty. Lekarze zalecili kolejne turnusy i intensywne ćwiczenia w domu. Koszty turnusów rehabilitacyjnych i zakupu sprzętu do ćwiczeń w domu są poza zasięgiem finansowym rodziców Agnieszki. Utrzymanie rodziny wielodzietnej jest wystarczająco dużym wyzwaniem. Nie ma mowy o oszczędnościach.

Zwracamy się z gorącą prośbą do ludzi dobrej woli o pomoc dla Agnieszki. Nie zostawimy jej samej, prawda? Prosimy o wpłaty na jej konto.

luty 2021

Stan zdrowia Agnieszka poprawia się.

Stan zdrowia Agnieszka poprawia się.

Agnieszka ma przed sobą daleką drogę do pełnej sprawności. Jednak powoli, powolutku, poprawia się stan jej zdrowia. Dużo przebywała w szpitalach przez ostatnie miesiące. Przeszła kilka wirusowych infekcji, zwalczyła covid19.


Miała przeszczep szpiku. Ale jest lepiej. Agnieszka może już pisać na klawiaturze komputera i używać telefonu. Są momenty, kiedy może przez chwilę siedzieć!
Agnieszka uczy się zdalnie. Codzienne ma lekcje, także w szpitalu. Jesteśmy z Agnieszką w walce o powrót do zdrowia.

Caritas Diecezji Tarnowskiej

Zbiórka została zakończona!
Dziękujemy wszystkim za pomoc!

52 102,00 zł uzbierana kwota

393 liczba ratujących

Pomagaj dalej