Aleksander urodził się z poważną wadą serca. Jego życiu stale zagraża niebezpieczeństwo. Konieczna jest skomplikowana operacja przekształcenia serca dwukomorowego w jednokomorowe. Jedyną nadzieją jest doświadczony specjalista kardiolog prof. Malec w Klinice Uniwersyteckiej w Munster. Tej operacji nie refunduje NFZ. Pieniądze potrzebne są natychmiast. Małe serduszko Aleksandra nie ma już sił.

Wadę serca, krytyczną stenozę aortalną ze znacznie upośledzoną funkcją lewej komory serca, wykryto u Aleksandra w 23 tygodniu ciąży. Wprawdzie w 25 tygodniu ciąży lekarze przeprowadzili udany zabieg przezskórnej plastyki balonowej płodu, podczas którego zwężona zastawka aortalna została poszerzona jednak to nie zmieniło faktu, że Aleksander urodził się z bardzo poważną, zagrażającą życiu wadą serca. Do czasu porodu mama Aleksandra systematycznie jeździła na wizyty kontrolne do poradni specjalistycznej wykonującej badania echokardiograficzne płodu oraz przyjmowała leki kardiologiczne, które poprawiały funkcjonowania serduszka dziecka.

Natychmiast po porodzie 9 grudnia 2020 Aleksander przewieziony został do Szpitala Centrum Zdrowia Dziecka na oddziale intensywnej terapii rozpoczęto diagnozowanie wady serca. W 11 dobie maluszek przeszedł pierwszą udaną operację na otwartym sercu. Jeszcze podczas tego pierwszego pobytu w szpitalu przeprowadzono kolejne cewnikowanie diagnostyczne, które było symulacją zamknięcia przewodu tętniczego. Pozostawał on drożny dzięki podawaniu Prostinu. Olek od pierwszych godzin życia przyjmował Prostin, specjalistyczny lek, który utrzymuje drożność przewodu tętniczego.

Olek po raz pierwszy poznał dom rodzinny dopiero w 12 tygodniu życia. Tyle trwało utrzymanie go przy życiu. Jednak to nie koniec. Po kolejnej hospitalizacji w czerwcu 2021, podczas której przeprowadzono 2 kolejne cewnikowania serca, Olek został zakwalifikowany do operacji serca. Lekarze chcą wykonać pierwsze 2 etapy leczenia w kierunku serca jednokomorowego.

- Nasz synek urodził się z krytyczną wadą serca! Badania wykazały, że nie da się uratować obu komór! Konieczne jest przekształcenie serduszka w jednokomorowe… To operacja wysokiego ryzyka. Jest jednak konieczna, by ratować życie naszego synka. Mamy bardzo mało czasu, ponieważ operacja musi się odbyć do końca tego roku! - błagają o pomoc zrozpaczeni rodzice Aleksandra

W imieniu Aleksandra, jego starszy brat i rodzice proszę o pomoc i wsparcie finansowe.

Czas jest w przypadku tego typu operacji kluczowy.

Caritas Diecezji Łomżyńskiej

Zbiórka została zakończona!
Dziękujemy wszystkim za pomoc!

14 980,00 zł uzbierana kwota

81 liczba ratujących

Pomagaj dalej