Specjalny samochód, przystosowany do przewożenia wózka inwalidzkiego bardzo ułatwi życie niepełnosprawnej Patrycji i jej rodziny. Patrycja ma 17 lat. Urodziła się z nieuleczalną chorobą genetyczną. Jej kości są bardzo kruche i łamliwe. W swoim krótkim życiu miała już 80 złamań. Lekarze nie dawali jej szans na przeżycie, ale Patrycja ma silną wolę i chce żyć jak rówieśnicy.

Codzienne życie Patrycji jest trudne i wymagające. Porusza się na wózku inwalidzkim i musi bardzo uważać, bo nawet najdrobniejszy uraz może prowadzić do złamania kości. Patrycja ma wstawione pręty w nogach. 4 razy w tygodniu korzysta z rehabilitacji. Często jeździ do odległych miejsc w Polsce na turnusy rehabilitacyjne, konsultacje lekarskie.

Specjalny samochód, przystosowany do przewożenia wózka inwalidzkiego bardzo ułatwi życie  Patrycji i jej rodziny. Patrycja ma 17 lat. Urodziła się z nieuleczalną chorobą genetyczną. Jej kości są bardzo kruche i łamliwe. W swoim krótkim życiu miała już 80 złamań. Lekarze nie dawali jej szans na przeżycie, ale Patrycja ma silną wolę i chce żyć jak rówieśnicy. Codzienne życie Patrycji jest trudne i wymagające. Porusza się na wózku inwalidzkim i musi bardzo uważać, bo nawet najdrobniejszy uraz może prowadzić do złamania kości. Patrycja ma wstawione pręty w nogach. 4 razy w tygodniu korzysta z rehabilitacji. Często jeździ do odległych miejsc w Polsce na turnusy rehabilitacyjne, konsultacje lekarskie. 

Rodzina Patrycji składa się z 4 osób. Utrzymują się wyłącznie z pracy ojca rodziny, mama, ze względu na opiekę nad niepełnosprawną córką nie pracuje. Patrycja jest uczennicą liceum. Jest lubiana i ma dużo koleżanek. Uczy się dobrze. Rodzinie bardzo potrzebny jest samochód, który pomieści fotel inwalidzki. Na zabiegi i fizykoterapię Patrycja jeździ po całej Polsce, do Krakowa, Warszawy i Łodzi. Patrycja jest wyjątkowo dojrzałą młodą kobietą , jest pogodna, a swoim entuzjazmem i dobrym humorem zaraża innych.

Samochód przystosowany do przewożenia wózka inwalidzkiego to rewolucja w życiu rodziny. Patrycja będzie mogła jeździć na rehabilitację, wizyty lekarskie, do szkoły i na zajęcia pozaszkolne.Rodzice nie będą musieli jej nosić.

Bardzo prosimy o wpłaty na zbiórkę Patrycji. Dajmy jej wolność od choroby, chociaż na chwilę.

listopad 2020

Młodziutka Patrycja potrzebuje naszej pomocy

Młodziutka Patrycja potrzebuje naszej pomocy

Patrycja dużo ostatnio z nami rozmawiała. Sprawa samochodu robi się bardzo pilna. Jest zimno i ciężko wszędzie dojechać na wózku. Z rozmów z Patrycją powstał tekst opublikowany w katolickim portalu niedziela.pl.

Trudno wyobrazić sobie jak wygląda codzienność osoby niepełnosprawnej. Jak to jest przeżyć kilkadziesiąt złamań, być unieruchomionym przez wiele miesięcy, poruszać się tylko na wózku inwalidzkim? Patrycja robi wszystko być, żyć tak jak jej przyjaciółki. One zresztą bardzo o nią dbają i często spotykają się na rozmowy, wspólne oglądanie filmów czy testowanie nowych kolorów cieni do powiek.

Warto przeczytać o tym jak żyje się z nieuleczalną chorobą. Czym różni się takie życie od życia osób zdrowych. Jak to jest gdy musisz liczyć cały czas na wsparcie osób trzecich.

https://www.niedziela.pl/artykul/60699/Mlodziutka-Patrycja-potrzebuje-naszej

 

październik 2020

O Patrycji opowiadają najbliższe koleżanki.

O Patrycji opowiadają najbliższe koleżanki.

Patrycja, mimo niepełnosprawności, próbuje żyć tak jak każda nastolatka. Książki, filmy, przyjaciółki. Nawet w pandemii udaje się spotkać od czasu do czasu.

Patrycja rozmawiała z nami o tym jak wygląda jej życie codzienne. Od Patrycji wiele można się nauczyć, na przykład samodzielności. Dla Patrycji to ważne słowo. Chce, w miarę możliwości i pomimo choroby, być jak najbardziej niezależna. Patrycja chodzi do zwykłego liceum ogólnokształcącego. Do szkoły ma blisko i może tam dojechać wózkiem. Patrycja utrzymuje bliskie relacje z koleżankami z gimnazjum. Obejrzyjcie film o Patrycji, w oczach przyjaciółek.

 

Caritas Diecezji Elbląskiej

Zbiórka została zakończona!
Dziękujemy wszystkim za pomoc!

60 062,00 zł uzbierana kwota

147 liczba ratujących

Pomagaj dalej