Anna od lat walczy z degenerującą chorobą neurologiczną. Po raz pierwszy trafiła do szpitala, gdy gwałtownie poczuła się źle i straciła wszystkie siły. Do szpitala weszła samodzielnie, niestety do domu powróciła już na wózku inwalidzkim. Terapia komórkami macierzystymi to jedyna szansa dla Anny.

Już pierwsze podanie komórek macierzystych przyniosło poprawę, ale terapia musi być kontynuowana.


U Anny stwierdzono niedowład czterokończynowy wiotki oraz zespół suchego oka i tachykardię zatokową. Osoba z niedowładem ma problemy z wykonaniem najprostszych czynności takich jak pisanie czy uścisk dłoni. Uszkodzenie w obrębie dolnego neuronu ruchowego (obwodowego układu nerwowego) powoduje niedowład konkretnego mięśnia lub grup mięśni. Towarzyszy mu szybko postępujący zanik mięśni.


Anna już nie pamięta ile razy była w szpitalu. Wielokrotne hospitalizacje i leczenie nie przyniosły poprawy. Wydawało się, że jej cierpienie nigdy się nie skończy, a stan jej zdrowie będzie się tylko pogarszał. Wydawało się, że dla Anny nie ma już żadnej nadziei. 
A jednak nadzieja pojawiła się. Dowiedzieli się o istnieniu innowacyjnej metody leczenia komórkami macierzystymi. Niestety NFZ nie refunduje tego rodzaju terapii. Rodzina Anny żyje bardzo skromnie, wszystkie dochody pochłania wychowanie chłopców, dom i koszty leczenia Anny. Nie było i nie jest ich stać na opłacenie kosztów nowoczesnej terapii. Z wiarą zwrócili się o pomoc do ludzi dobrej woli. Dzięki ich hojności udało się zebrać pieniądze na pierwsze podanie. To była fundamentalna zmiana, Anna po raz pierwszy poczuła się lepiej. 
Konieczne są jednak kolejne podania i na to zbieramy pieniądze w serwisie uratujecie.pl

Rodzina Anny zwraca się z gorącą prośbą do wszystkich ludzi o współczujących sercach z prośbą o pomoc, o wsparcie.

Bez tej pomocy stan zdrowia Anny będzie się tylko pogarszał.

Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej

Zbiórka została zakończona!
Dziękujemy wszystkim za pomoc!

11 256,08 zł uzbierana kwota

54 liczba ratujących

Pomagaj dalej