Krzysztof ma 58 lat. Jeszcze do zeszłego roku prowadził zwyczajne życie. Był niezależny, mieszkał sam. Tragiczny wypadek zmienił wszystko. Krzysztof wymaga stałej opieki i pomocy. Musiał przenieść się do Domu Pomocy Społecznej. Mimo ogromnych przeciwności Krzysztof jest zmotywowany do pracy i głęboko wierzy, że wróci jeszcze do pełnej sprawności.

Krzysztof nie poddaje się. Wypadek spowodował niedowład czterokończynowy.

Niedowład definiowany jest jako ograniczenie zakresu ruchów bądź zmniejszenie siły mięśni. Powstaje na skutek zmian dotyczących danego mięśnia bądź zmian organicznych w ośrodkowym lub obwodowym układzie nerwowym. Z tego typu sytuacją mamy do czynienia, gdy dojdzie do uszkodzenia układu nerwowego w obrębie tzw. drogi ruchowej, która przewodzi impulsy nerwowe z kory mózgu do mięśni.

Podstawą leczenia niedowładów jest specjalistyczna rehabilitacja przy pomocy z odpowiednio przygotowanym programem rehabilitacyjnym w zależności od rodzaju, rozległości niedowładu i stanu ogólnego pacjenta. Rehabilitacja powinna być czynna i bierna, połączona z masażem, np. wibracyjnym, czy gorącymi kąpielami.

Marzenie Krzysztofa o powrocie do niezależności ma szansę się spełnić pod warunkiem, że ta rehabilitacja będzie regularna i intensywna. Krzysztof ma nadzieję, że uda się na tę rehabilitację zebrać pieniądze. 

Z zebranych pieniędzy Krzysztof chciałby zakupić także sprzęt ułatwiający codzienne funkcjonowanie.

Każda wpłacona złotówka zmienia życie ludzi w potrzebie. Krzysztof bez naszej pomocy nie ma szans na lepsze życie. 

Pomóżmy Krzysztofowi w spełnieniu marzeń, dajmy możliwość walki o powrót do spokojnej codzienności.

Caritas Polska

Zbiórka została zakończona!
Dziękujemy wszystkim za pomoc!

4 731,76 zł uzbierana kwota

82 liczba ratujących

Pomagaj dalej