Artemek jest słaby i szczupły. Fizycznie nie rozwija się tak jak rówieśnicy. SMA typ 2 powoduje osłabienie i zanik mięśni. Artemek nie potrafi siedzieć, chodzić samodzielnie. Z wielką trudnością podnosi rączki. Szczodrość darczyńców sprawiła, że Artem dostanie terapię genową. Przed nim jednak długa i wymagająca rehabilitacja i dalsze specjalistyczne leczenie. Potrzebna jest pomoc finansowa.

W II typie rdzeniowego zaniku mięśni, określanym jako umiarkowany, wiek, w którym dochodzi do ujawnienia objawów to 7.-18. miesiąc życia. Dziecko nigdy nie osiągnie możliwości samodzielnego stania czy chodzenia. Przeżywalność określa się na więcej niż 2 lata. 

Najtrudniejsze jest to, że Artem ma problemy z oddychaniem. Zapada się klatka piersiowa. Artem musi spać w maseczce wspomagającej. 

- Stan zdrowia mojego synka jest ciężki. Patrzenie na moje dziecko, które nie może oddychać, nie ma siły wykonać najprostszej czynności jest torturą. Jesteśmy tak wdzięczni darczyńcom na zebrane pieniądze, które pozwoliły na podanie synowi terapii genowej Zolgensma. - opowiada Halyna, mama Artema

 

Ale to nie koniec walki o przyszłość Artema. Jego organizm jest wyniszczony przez chorobę. Bez intensywnej długofalowej rehabilitacji i dalszego, specjalistycznego leczenia zatrzymanie choroby niczego nie zmieni. Artem musi być dalej leczony. I na to zbieramy dziś pieniądze.

Kochani, tak jak udało się zebrać pieniądze na zakup leku ratującego życie, zbierzemy teraz kolejne kwoty na rehabilitację i dalsze leczenie Artemka.

Dla dobrych ludzi nie ma rzeczy niemożliwych.

Caritas Polska

Zbiórka została zakończona!
Dziękujemy wszystkim za pomoc!

81 981,18 zł uzbierana kwota

40 liczba ratujących

Pomagaj dalej