Jacek, ojciec małych dzieci ma 41 lat. Trzy lata temu rozpoznano u niego stwardnienie rozsiane. To nieuleczalna i postępująca choroba, o charakterze autoimmunologicznym. Jacek jest coraz słabszy, traci sprawność, jego możliwości są coraz bardziej ograniczone. Postępy choroby ograniczyć może wysoko specjalistyczna, regularna rehabilitacja. Także w domu, ale do tego potrzebny jest odpowiedni sprzęt. Jacek bardzo potrzebuje naszej pomocy.

Stwardnienie rozsiane jest przewlekłą i postępującą chorobą demielinizacyjną ośrodkowego układu nerwowego. Demielinizacja to proces rozpadu osłonek mielinowych włókien nerwowych. Istotą choroby jest związane z nią rozsiane uszkodzenie mózgu i rdzenia kręgowego. Leczenie jest wyłącznie objawowe, skupia się na spowolnieniu rozwoju choroby, zmniejszeniu częstości rzutów. Najskuteczniejsze w zmniejszaniu stanu zapalnego oraz skracaniu czasu trwania rzutu są glikokortykosteroidy podawane dożylnie. Ważnym elementem terapii jest rehabilitacja ruchowa. 

 

Jacek już od kilku lat zmaga się ze stwardnieniem rozsianym, stara się na co dzień pokonywać narastającą słabość. Jest aktywny społecznie, zajmuje się dziećmi, wspiera innych. Jacek nie poddaje się. 

- Mam pasje i zrobię wszystko żeby z nich nie rezygnować. Lubię gotować. Czytam dużo i uwielbiam podróżować. Robię co w mojej mocy, żeby choroba przegrała. Chciałbym być przykładem dla innych, że mimo choroby można żyć i cieszyć się życiem. - opowiada Jacek

Jacek ma szanse na poprawę lub przynajmniej zatrzymanie postępów choroby jeżeli będzie mógł korzystać z nowoczesnego sprzętu rehabilitacyjnego np.  kombinezonu Exopulse Molli.

Niestety koszty tego rodzaju rehabilitacji znacznie przewyższają możliwości finansowe Jacka.

- To dla mnie szansa na odzyskanie sprawności i samodzielne funkcjonowanie. Nie chcę być ciężarem dla moich najbliższych i dlatego proszę o pomoc i wsparcie finansowe. - dodaje Jacek.

Dołączamy do próśb Jacka i bardzo liczymy na Wasze wpłaty na zbiórkę. Wierzymy, że wspólnie możemy pomóc Jackowi.

Caritas Polska

Zbiórka została zakończona!
Dziękujemy wszystkim za pomoc!

21 014,40 zł uzbierana kwota

135 liczba ratujących

Pomagaj dalej