Nataniel wymaga całodobowej opieki. Kupmy dla niego ssak medyczny.

Nataniel ma tylko 7 lat. Urodził się z rdzeniowym zanikiem mięśni, niszczącą chorobą genetyczną, która osłabia i niszczy nerwy i mięśnie. Nataniel nie może żyć samodzielnie. Wymaga stałej 24 godzinnej opieki. Rodzina żyje bardzo skromnie. Pracuje tylko tato. Mama zajmuje się dziećmi a przede wszystkim Natanielem. Chłopiec potrzebuje ssaka medycznego. Rodziny nie stać na taki wydatek.

Rdzeniowy zanik mięśni (ang. spinal muscular atrophy – SMA) jest chorobą genetycznie uwarunkowaną, dziedziczoną jako cecha autosomalna recesywna. W przebiegu choroby obumierają motoneurony rdzenia kręgowego (komórki nerwowe, za pośrednictwem których sygnały są przekazywane do mięśni). W konsekwencji dochodzi do osłabienia i zaniku niemal wszystkich grup mięśniowych. Nieleczony SMA jest chorobą szybko postępującą, prowadzącą do niewydolności oddechowej i porażenia czterokończynowego w postaciach ciężkich lub znacznej niepełnosprawności ruchowej w postaciach przewlekłych.

 
 Nataniel karmiony jest dojelitowo i oddycha tylko ze wspomaganiem. Opieka nad dzieckiem z tego rodzaju niepełnosprawnością to ogromny wysiłek i ogromne koszty. Potrzebne jest leczenie, rehabilitacja, specjalistyczny sprzęt medyczny.

Chcemy pomóc rodzinie Nataniela zebrać pieniądze na porządny ssak medyczny. Bez tego nie będzie mógł oddychać prawidłowo.

Prosimy bardzo o pomoc dla Nataniela. Bez nas zakup ssaka nie będzie możliwy. Liczy się każda złotówka.

Caritas Polska

Zbiórka została zakończona!
Dziękujemy wszystkim za pomoc!

3 006,08 zł uzbierana kwota

53 liczba ratujących

Pomagaj dalej